Hybrid Hexa

توضیحات مختصر

در این محصول با استفاده از سیستم هیبرید الکتریکی، مکانیکی به همراه یک ژنراتور جهت افزایش بازدهی استفاده شده در حالیکه در نمونه های مرسوم از سیستم الکتریکی استفاده می شود که بازده انرژی بسیار پایینی دارد. این محصول به علت آنکه از سیستم هیبرید الکتریکی-مکانیکی استفاده می کند بازده انرژی بالاتری داشته و لذا امکان مداومت پروازی و حمل بار بیشتری دارد. علاوه بر این در این پهپاد سیستم ناوبری و کنترل با چیدمان جدیدی ارائه شده که پرواز ایمن تری را ایجاد می کند.

جزییات طرح

تجارت

با افزایش مداومت و حمل بار و همچنین امکان استفاده از خلبان خودکار امکان پایش و بررسی در صنایع گوناگون وجود دارد. مواردی همچون پایش مزارع خورشیدی، آلایندگی دودکش های صنعتی، خطوط فشار قوی و... . همچنین امکان حمل بار متوسط در مسافت های طولانی وجود دارد که می تواند مورد تقاضای فروشگاه های اینترنتی نیز باشد.

رشد

در طرح آینده قصد داریم به بهینه سازی این طرح پرداخته و با کاهش وزن پرنده و بهینه سازی مصرف سوخت موتور مداومت پروازی و بار قابل حمل را افزایش دهیم. همچنین در صورت مشخص شدن مشتریان و کاربران نهایی امکان شخصی سازی و بهینه سازی دقیق تر نیز با حذف برخی از امکانات که مورد نیاز کاربران نیست به مداومت یا افزایش حمل بار بالاتر دست یافت.

بازار

مطابق آمار جهانی 3 تا 5 میلیارد دلار سهم ایران در بازار پهپادی جهان است. با توجه به اینکه در حوزه های مختلف پایش، حفاظت، کنترل، کشاورزی و محیط زیست، امداد و نجات، حمل و نقل، سرگرمی و... به طور روزافزون به این موضوعات توجه می شود بازار رو به گسترش است.

آینده

با توجه به گسترش روزافزون استفاده از صنایع پهپادی در دنیا و ایران آینده این طرح می تواند مورد علاقه بسیاری از سرمایه گذارن و سازمان ها قرار گیرد.

سید مجید اسماعیلی فر
سید مجید اسماعیلی فر
ایران

سید مجید اسماعیلی فر متولد ۱۳۶۱ در سال ۱۳۷۹ در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شد و دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته مهندسی هوافضای همان دانشگاه به پایان برد. وی هم اکنون عضو هیات علمی دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر می‌باشد.

زمینه های تخصص
ناوبری و کنترل. مدیر تیم
سپهر سعادت
سپهر سعادت
ایران

سپهر سعادت متولد 1375 در سال 1394 در رشته مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر پذیرفته شد و مقطع کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف به پایان برد.

زمینه های تخصص
ناوبری و کنترل. مدیر فنی تیم
علیرضا معصومی
علیرضا معصومی
ایران

علیرضا معصومی متولد 1372 در سال 1390 وارد دانشگاه شده و در رشته مهندسی مکانیک طراحی کاربردی در مقاطع کارشناسی و ارشد در دانشگاه بوعلی سینا به تحصیل پرداخت. وی هم اکنون در حال تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر می باشد. ایشان تجارب گوناگونی در زمینه طراحی، مهندسی معکوس و ساخت قطعات و تجهیزات در حوزه های مختلف صنعتی را داراست.

زمینه های تخصص
طراحی و ساخت قطعات مکانیکی. مدیر بخش مکانیک
بهروز رفیعی
بهروز رفیعی
ایران

بهروز رفیعی متولد ۱۳۷۴ ، در سال ۱۳۹۳ در رشته مهندسی مکانیک وارد دانشگاه شیراز شدم.در سال ۱۳۹۷ در گرایش طراحی کاربردی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل دادم.هم اکنون در شرکت دانش بنیان جتکو در تیم دینامیک خودرو به منظور طراحی پلتفرم ملی در زمینه خودرو مشغول فعالیت هستم.

زمینه های تخصص
طراحی و ساخت قطعات مکانیکی.

تصاویر و ویدیو ها

سوال و جواب

چه سوال هایی در مورد پروژه داریدشما می توانید برای بدست آوردن هر گونه اطلاعات تکمیلی مستقیما با کارآفرینان ارتباط برقرار کنید.

بررسی اجمالی

  • هدف 150 میلیون تومان
  • کمترین سرمایه گذاری 50 میلیون تومان
  • افزایش سرمایه گذاری 100 میلیون تومان
  • دوره های قبلی 50 میلیون تومان
  • مرحله تحقیق و توسعه
  • نقش سرمایه گذار گزارش دهی ماهانه