جذب سرمایه گذار با 11راهکار مطمئن

اگر تجارت نوپای شما معقول و مناسب است ولی در ملاقات و قانع کردن سرمایه گذاران مشکل دارید قدم بعدی چیست ؟
شاید وقت آن است که روش دیگری را به کار بگیرید . در این مقاله 11 راهکار وجود دارد که به شما در جذب سرمایه گذار فرشته یا ریسک پذیر کمک و تجارت شما را برای " سرمایه گذاری " جذاب تر می کند .
 
1 . (( فروش نرم )) را از طریق نتورکینگ امتحان کنید 
نتورکینگ معمولا مهم ترین توصیه برای مؤسسین تازه کار است چون به شما امکان می دهد که شروع خودمانی تر و غیررسمی داشته باشید.
 
دیانا گودوین مؤسس آکواموبایل می گوید :
 
(( اگر می خواهید کسب و کار بزرگی راه بیندازید ،بیرون رفتن و نتورکینگ با کسب و کارهای محلی و جامعه ی سرمایه گذاران روش خوبی برای ملاقات سرمایه گذاران است ،بیشتر ملاقاتم با سرمایه گذاران به خاطر این بوده که هنگام رخدادهای خاص حضور داشتم و در مورد تجارتم با آنها صحبت کرده ام )) .
 
در ظاهر این کار کمی ناشیانه به نظر می رسد . در هر صورت شما می خواهید از کسب وکار خود درآمدزایی کنید ،آیا این کار خرید مردم را به تأخیر نمی اندازد ؟
لزوما نه . دیانا می گوید :
 
((اگر آنها به تجارت شما علاقه مند باشند به مکالمه ادامه می دهند . اگر اجازه بدهید همه چیز طبیعی پیش برود نتایج خوبی به دست خواهید آورد )) .
 
فروش نرم و طبیعی یک هنر است ؛ اگر درست انجام شود سرمایه گذاران را وادار می کند تا به تجارت شما بیشتر فکر کنند . شما فقط ایده ی خود را به آنها تلقین نمی کنید ،شما با راهبرد خود از طریق فرایند های نتورکینگ به ارتباطات اجتماعی تکیه می کنید تا روی تصمیم های سرمایه گذاران اثر بگذارید .
 
2 . ابتدا نتایج را نمایش بدهید 
عمل کردن خلاف این چرخه سخت است : شما برای به دست آوردن مشتری به پول نیاز دارید اما برای به دست آوردن پول به مشتری نیاز دارید . 
 
درست است که این یک تناقض است اما ارزش این را دارد به جای اینکه اول دنبال پول بگردید و سپس دنبال مشتری ،قبل از اینکه سراغ یک سرمایه گذار بروید ، تلاش کنید مشتری یا کاربر به دست بیاورید .
جان رود مؤسس Next Step Preparation می گوید : (( برای جلب اولین مشتری ای که به سرمایه گذاری خارجی زیادی وابسته نیست برنامه داشته باشید )) .
 
چرا این امر این قدر مهم است ؟ جان رود توضیح می دهد :
 
(( به طور خاص اگر این اولین تجربه ی کسب و کار شماست ، در صورت جذاب بودن کار شما ،جلب سرمایه گذار با شرایط خوب آسان تر است ( مخصوصا سرمایه گذارانی که به مؤسسه ها وابسته نیستند )  )) .
 
باید به سرمایه گذاران ثابت کنید که ایده تان کارآمد است و هیچ نشانه ای محکم تر از مشتریان دست به نقد وجود ندارد .
 
3 . راهنمایی بگیرید 
به جای اینکه بدون مقدمه به سرمایه گذاران زنگ بزنید و التماس کنید تا در کسب و کار شما سرمایه گذاری کنند ، در نظر داشته باشید که می توانید ابتدا نظر آنها را بپرسید . حسین احمد مؤسس Transpose می گوید :
 
(( تماس ها و ایمیل های بی مقدمه به سرمایه گذاران برای جلب نظر آنها به کسب و کار نوپای شما ، معمولا بی نتیجه است . به جای آن من ترجیح می دهم از سرمایه گذاران قابل تحسین راهنمایی بگیرم )) .
 
اگر با راهبرد مشخص ابتدا برای راهنمایی سراغ یک سرمایه گذار بروید ، ممکن است بتوانید با آنها رابطه ای ایجاد کنید که نتیجه ی آن تمایل آنها به سرمایه گذاری در کسب و کار شما در آینده باشد . این کار به آنها فرصت می دهد تا به ضعف های بالقوه ی شما اشاره کنند و نشان می دهد که برای نظر آنها ارزش قائلید .
حسین احمد می گوید :
 
(( در تجربه ی من درخواست راهنمایی واقعی اغلب می تواند منجر به دست یابی به یک سرمایه گذار دلسوز و درگیر شود )) .
 
4 . شریک داشته باشید 
وقتی به سراغ سرمایه گذاران می روید ، آنها فقط محصول یا خدمات شما را نمی خواهند ؛ تیم شما نیز برای آنها مهم است . بن لنگ مؤسس Mapme می گوید :
(( سرمایه گذاران فرشته و خطرپذیر اغلب دنبال شرکای با استعداد می گردند و به ندرت سراغ یک مؤسس تنها می روند )) .
 
این موضوع دلیل نمی شود که با هرکسی کار کنید . انتخاب تیم رهبری درست برای کسب و کار نوپای شما فرایند ظریفی است چون داشتن شرکای بد در نهایت آسیب بیشتری به کسب و کار شما می زند تا اینکه اصلا شریکی نداشته باشید .
 
به هرحال اگر بتوانید شریک مناسبی پیدا کنید فرایند های آغازین کسب و کار شما بی نهایت آسان تر می شود ( حتی فراتر از جذب سرمایه گذاران ) . " بن لنگ " می گوید :
(( تأسیس یک شرکت به تنهایی کار خیلی سختی است ،داشتن شریک باعث می شود حامیانی داشته باشید که می تواند جهش بزرگی برای شرکت تان باشد )) .
 
5 . نحوه ی بازگشت سرمایه را مشخص کنید 
با وجود اینکه ممکن است سرمایه گذاران به کسب و کار شما ایمان داشته باشند ، در نهایت آنها می خواهند از سرمایه ی خود پول کسب کنند . بنابراین مهم است برای آنها مشخص کنید که با سرمایه گذاری در کسب و کار شما چه چیزی عاید شخص آنها می شود . 
 
نیک براون مؤسس PetlnsuranceQuotes می گوید :
 
(( سرمایه گذار شما چه فرشته باشد چه عموی ثروتمندتان ، ضروری است به آنها نشان بدهید که چگونه می خواهید سرمایه شان را باز گردانید . تمرکز روی خود و شکل کسب و کارتان وسوسه انگیز است اما در نهایت سرمایه گذاران می خواهند بدانند که چه چیزی عایدشان می شود . بهترین راه برای متمایز بودن و جلب علاقه این است که واضح مشخص کنید چگونه و چه زمان سرمایه ی آنها را باز می گردانید )) .
 
6 . سرمایه گذاری پیدا کنید که شریک هم باشد ، نه فقط پول دهنده 
تزریق نقدینگی به کسب و کار شما خیلی مفید است ( در واقع از ابتدا دنبال همین هستید ) اما دنبال سرمایه گذاری بگردید که بتواند چیزی محسوس و فراتر از تنها پول به کسب و کار شما اضافه کند ؛سرمایه گذاری که بتواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود را قوی تر کنید ( با مشاوره یا ارتباطات صنعتی و دانش ) در نهایت برای شما سود مند تر از سرمایه گذاری است که غیر از پول چیز دیگری برای تان به همراه ندارد . 
 
آرون ساسمن مؤسس TheSquareFoot پیشنهاد می دهد:
(( از آنها بپرسید نسبت به شرکت شما چه دیدی دارند ، به نظر آنها شرکت شما چه کاری را خوب انجام می دهد و برای آنها هدف نهایی رشد با شرکت شما چیست . بهتر است به جای سرمایه گذاری که می خواهد مقداری پول سرمایه گذاری کند و برود ، سرمایه گذاری فعال پیدا کنید )) .
 
7 . عضو یک شتاب دهنده ی استارتاپ شوید 
ویشال شاه مؤسس NoPaperForms می گوید :
(( به مؤسسین تازه کاری که با سرمایه گذار خطرپذیر ارتباط مستقیم ندارند توصیه می کنم به شتاب دهنده های معروفی که می توانند از شبکه و اعتبار خو برای استارتاپ شما استفاده کنند در خواست بدهید )) . 
 
از فرصت های مربیگری گرفته تا کار بر روی گره های کسب و کار شما ، عضویت در یک شتاب دهنده می تواند برای استارت آپ های جدید بسیار مفید باشد . این کار جذب سرمایه را برای شما تضمین نمی کند اما استارتاپ شما را به نامزد مناسب تری برای سرمایه گذاری تبدیل می کند . ویشال توضیح می دهد :
(( حمایت شدن توسط یک شتاب دهنده ی برتر مثل Y-Combinator یا TechStars به خودی خود سرمایه گذاری را تضمین نمی کند اما می تواند شرایط را به نحوی تغییر بدهد که ریسک سرمایه گذاری در کسب و کار شما به طور چشم گیری پایین بیاید )) .
 
8 . فعالیت های خود را پیوسته ادامه بدهید 
(( داگلاس  هاچینگز ))   ( Douglas  Hutchings ) از Picasolar پیشنهاد می دهد :
(( جذب سرمایه معمولا فرایند سریعی نیست . قبل از اینکه به پول نیاز پیدا کنید با یک سرمایه گذار بالقوه ارتباط برقرار کنید )) . 
 
توصیه ی داگلاس برای نگه داشتن سرمایه گذاران بالقوه چیست ؟ (( به آنها بگویید اکنون کجا هستید ، قبل از اتمام دوره ی بعدی کجا خواهید بود و سرمایه ی جدید شما را قادر به انجام چه کارهایی می کند . با آمار و ارقام دقیق نظر آنها را جلب کنید . همه از کسی که کارهایی را که وعده ی انجامشان را داده است ، ثبت می کند خوش شان می آید ! ))
 
9 . ارتباطات و آمارهای مربوط به مشتریان را به اشتراک بگذارید 
همان طور که در مورد شماره 2 اشاره کردیم برای جذب سرمایه گذاران ، نشان دادن اینکه مردم محصول شما را دوست دارند و از آن استفاده می کنند یکی از ارزشمند ترین کار های شما خواهد بود . 
نانکسی لیو مؤسس Enplug می گوید :
(( وقتی برای جذب سرمایه گذار اقدام می کنید ، نقدهای کاربران تان بهترین سلاح شما خواهد بود . ما یک صفحه ی گسترده با فهرستی از مهم ترین مشتریان مان داریم ؛ در فهرست برای هر مشتری اطلاعات اضافی قرار داده ایم مثل نقل قول هایی از آن مشتری ، چقدر خرج می کنند ، چه مدت مشتری ما بوده اند و چند بار نقشه ی نرم افزاری خود را ارتقا داده اند )) .
نگه داری سوابق و اشتراک گذاری آنها نه تنها ثابت می کند مردم به محصول یا خدمات شما علاقه مندند ،بلکه عزم شما برای رشد استارتاپ تان را نیز نشان می دهد .نانکسی می گوید :
(( صفحه ی گسترده نشان می دهد شما به نتایج اهمیت می دهید )) .
 
10 . از جذب سرمایه ی آنلاین استفاده کنید 
نتورکینگ رودررو مهم است ، اما برای جذب سرمایه نباید به محل زندگی خود محدود باسید . 
فن بای مؤسس Blank Label می گوید :
(( با وجود محبوبیت پلتفرم های جذب سرمایه مثل AngelList،gust و CircleUp ،دیگر لازم نیست شما حتما در دره ی سیلیکون باشید تا جذب سرمایه کنید .
اگر کسب و کارتان بهترین آمار و ارقام را در صنعت شما داشته باشد ، قادر به جذب سرمایه خواهید بود )) .
 
11 . مثل بقیه نباشید 
برای جلب توجه سرمایه گذار ، محصول شما باید مشکلی را حل کند . خیلی از مؤسسین فقط تلاش می کنند چرخ را از اول اختراع کنند ، پس سعی کنید یکی از آنها نباشید .
آیدان کانیف مؤسس Dropsource می گوید:
(( همانطور که جف همرباکر ،مؤسس و رئیس دانشمندان Cloudera می گوید (( بهترین ذهن های نسل من به این فکر می کنند که چگونه مردم را به کلیک کردن روی تبلیغات وادار کنند .این افتضاح است )) . من بیش از آنچه انتظار داشتم سرمایه گذارانی را یافتم که از سرمایه گذاری در اپ های تکراری و پیشرفت کند خسته شده بودند )) .
  • 151
  • 0
شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

0 کامنت

برای نمایش دیگر محتوای بلاگ بر روی لینک زیر کلیک کنید

کلیک کنید

من به دنبال سرمایه گذار هستم

پیدا کن