استراژی رسیدن به هدف

در واقع باید اهداف بزرگ را به اجزای کوچک تر روزانه یا هفتگی تقسیم کنید که مدیریت آنها راحت تر شود . 
در صورت عدم انجام این کار ،ممکن است انگیزه و اشتیاق خود را برای تلاش از دست بدهید ؛چون هدف شما دور و غیرقابل دسترس به نظر می رسد .
اگر شما قصد دارید 5 کیلومتر بدوید ، هر مرحله از مراحل اولیه را به #اهداف کوچکتر و قابل دستیابی تبدیل کنید . ابتدا در ساعت 6 صبح بیدار شوید و کفش های ورزشی تان را بپوشید . پس از آن از خانه خارج شوید و شروع به دویدن کنید . این می تواند در طول دوره تمرین شما ادامه یابد و قبل از این که متوجه شوید ، شما را مجبور می سازد که بهره وری و #پیشرفت داشته باشید .
 
مطالعات نشان می دهد که تنظیم اهداف کوچک تر می تواند #مغز شما را با افزایش سطوح دوپامین در هر بار که هدفی را تنظیم می کنید فعال کند . 
به گفته روانشناسان ، ًهمه چیز از مرتب کردن تخت خوابت تان تا شستن ظروف به شما احساس انجام یک کار را می دهد . از نظر روانی ،رضایت از تکمیل یک کار ،باعث ایجاد سوخت داخلی موشکی می شود که شما را قادر می سازد تا به #هدف بزرگتری برسید .
 
طبیعت انسانی معتقد است نسخه ای بهتر از ما در افق فکری ما وجود دارد . بخش به چالش کشیدن دقیقا همان چیزی است که منجر به وجود آمدن واقعیت می شود . ما ممکن است تمایل به حرکت رو به جلو داشته باشیم با این اعتقاد که حرکات بزرگ یا تغییرات سریع می تواند تفکر ما را تغییر دهد ،اما انتخابات روزانه یا هدف های کوچک است که منجر به تغییر و تقویت مغز می شود و هر بار که شما پیشرفت می کنید ،شروع به تغییر در دیدگاه شما خواهد کرد .
محققان هاروارد دریافته اند که گام های کوچکی در جهت پیشرفت بزرگ می تواند #شادکامی فرد را افزایش دهد .
  • 41
  • 0
شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

0 کامنت

برای نمایش دیگر محتوای بلاگ بر روی لینک زیر کلیک کنید

کلیک کنید

من به دنبال سرمایه گذار هستم

پیدا کن